courses

Uvažujete o rekvalifikaci, nebo zkrátka jen přemýšlíte o IT vzdělání, ale máte obavu, že by to pro vás byla příliš velká finanční zátěž? Díky dotačnímu programu Jsem v kurzu od Ministerstva práce a sociálních věcí si můžete studium v IT nechat proplatit. Příspěvek vám vystačí na pokrytí 82 % nákladů kurzu!

 

Buďte s námi v kurzu!

Do projektu jsme se zapojili se vzdělávacími kurzy v oblasti webového vývoje, UX/UI designu, kybernetické bezpečnosti, datové analytiky, ale také sociálních sítí v rámci rozvoje digitálních dovedností v oblasti informačních technologií, na které stát při splnění podmínek přispívá 82% z celkové ceny kurzu. Zbylých 18% hradí účastník.

Vzdělání pro každého

O příspěvek může zažádat téměř každý. Nemusíte být nezbytně registrovaní na úřadu práce jako nezaměstnaná osoba. Podpora je dostupná i pro zaměstnané osoby, podnikatele či osoby ekonomicky neaktivní, jako například rodiče na rodičovské dovolené, nebo studenty. Nemusíte se obávat ani toho, že byste se museli absolvováním kurzu upsat úřadu práce a vzít zaměstnání, které vám najdou. Při odeslání žádosti o kurz máte totiž možnost zakliknout, že po absolvování kurzu chcete být z evidence zájemců o zaměstnání vyřazeni.

 

 

Jak na to krok za krokem:

  1. Nejprve si vyberete jeden z námi nabízených kurzů na portálu MPSV nebo na našem webu. Termín realizace kurzu ovšem nesmí začínat dříve než za 30 dní od podání žádosti o finanční podporu, aby Úřad práce ČR stihl vaši žádost zpracovat.
  2. Podáte žádost o finanční podporu na zvolený kurz v rámci projektu Jsem v kurzu a počkáte na schválení úřadu práce. Pro podání žádosti se přihlásíte prostřednictvím datové schránky nebo identity občana, kam budete přesměrováni po kliknutí na tlačítko PŘIHLÁSIT SE NA KURZ (u konkrétního kurzu).
  3. Jakmile obdržíme notifikaci o vašem přihlášení, zašleme vám smlouvu s podmínkami účasti na kurzu k odsouhlasení a vaše přijetí následně schválíme na Portálu MPSV.
  4. Pokud Úřad práce ČR vaši žádost schválí, uvidíte ve svém účtu na Portálu MPSV potvrzení s informacemi o výši a podmínkách úhrady ze strany Úřadu práce ČR. My vám obratem zašleme fakturu na uhrazení 18 % z celkové ceny kurzu, kterou uhradíte podle dohodnutých podmínek.
  5. Absolvujete kurz a získáte mnoho důležitých znalostí. 😊
  6. Po úspěšném dokončení kurzu doloží IT škola k Vašemu účtu na Portálu MPSV konečnou fakturu a také certifikát o absolvování, na základě kterého uvolní Úřad práce ČR finanční příspěvek. Dotaci můžete čerpat až do maximální výše 50 000 Kč v rámci 3 let.

 

Více informací o programu Jsem v kurzu a souhrn všech podmínek, které musíte splnit pro čerpání dotace, najdete ZDE.

Pokud máte zájem o podporu při IT vzdělávání, ale máte obavu, že vám unikne nějaká maličkost při registraci do programu MPSV, můžete kontaktovat nejbližší úřad práce nebo kontaktujte nás na info@prahacoding.cz a my vám s registrací pomůžeme.

Registration
NECHÁM SI PORADIT