Uvažujete o rekvalifikaci, nebo zkrátka jen přemýšlíte o IT vzdělání, ale máte obavu, že by to pro vás byla příliš velká finanční zátěž? Díky dotačnímu programu Jsem v kurzu od Ministerstva práce a sociálních věcí si můžete studium v IT nechat proplatit. Příspěvek vám vystačí na pokrytí 82 % nákladů kurzu!

 

Buďte s námi v kurzu!

Do projektu jsme se zapojili se vzdělávacími kurzy WEB DEVELOPMENT, WEB (UX/UI) DESIGN a DATOVÁ ANALYTIKA a KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST v rámci rozvoje digitálních dovedností v oblasti informačních technologií, na které stát při splnění podmínek přispívá 82% z celkové ceny kurzu. Zbylých 18% hradí účastník.

Vzdělání pro každého

O příspěvek může zažádat téměř každý. Nemusíte být nezbytně registrovaní na úřadu práce jako nezaměstnaná osoba. Podpora je dostupná i pro zaměstnané osoby, podnikatele či osoby ekonomicky neaktivní, jako například rodiče na rodičovské dovolené, nebo studenty. Nemusíte se obávat ani toho, že byste se museli absolvováním kurzu upsat úřadu práce a vzít zaměstnání, které vám najdou. Při odeslání žádosti o kurz máte totiž možnost zakliknout, že po absolvování kurzu chcete být z evidence zájemců o zaměstnání vyřazeni.

 

 

Jak na to krok za krokem:

  1. Nejprve si vyberete jeden z výše uvedených kurzů na našich stránkách. Termín realizace kurzu ovšem nesmí začínat dříve než za 30 dní od podání žádosti o finanční podporu, aby Úřad práce ČR stihl vaši žádost zpracovat.
  2. Podáte žádost o finanční podporu na zvolený kurz v rámci projektu Jsem v kurzu a počkáte na schválení úřadu práce. Pro podání žádosti se přihlásíte prostřednictvím datové schránky nebo identity občana, kam budete přesměrováni po kliknutí na tlačítko PŘIHLÁSIT SE NA KURZ (u konkrétního kurzu):
  1. Jakmile obdržíme notifikaci o vašem přihlášení, zašleme vám smlouvu s podmínkami účasti na kurzu k odsouhlasení a vaše přijetí následně schválíme na Portálu MPSV.
  2. Pokud Úřad práce ČR vaši žádost schválí, uvidíte ve svém účtu na Portálu MPSV potvrzení s informacemi o výši a podmínkách úhrady ze strany Úřadu práce ČR. My vám obratem zašleme fakturu na uhrazení 18 % z celkové ceny kurzu, kterou uhradíte podle dohodnutých podmínek.
  3. Absolvujete kurz a získáte mnoho důležitých znalostí. 😊
  4. Po úspěšném dokončení kurzu doloží IT škola k Vašemu účtu na Portálu MPSV konečnou fakturu a také certifikát o absolvování, na základě kterého uvolní Úřad práce ČR finanční příspěvek. Dotaci můžete čerpat až do maximální výše 50 000 Kč v rámci 3 let.

 

 

Více informací o programu Jsem v kurzu a souhrn všech podmínek, které musíte splnit pro čerpání dotace, najdete ZDE.

Pokud máte zájem o podporu při IT vzdělávání, ale máte obavu, že vám unikne nějaká maličkost při registraci do programu MPSV, můžete kontaktovat nejbližší úřad práce nebo kontaktujte nás na info@prahacoding.cz a my vám s registrací pomůžeme.

Registration
NECHÁM SI PORADIT