Apmacibas

Seznamte se s naším lektorem Michalem

(Web design)

S potěšením vám představujeme našeho lektora kurzu Web (UX/UI) designu – Michala Slováka. Setkat se s ním můžete na našem dalším kurzu už 27. 11. 2023. Michal aktuálně pracuje jako UX/UI designér v ČSOB a mimo jiné i na volné noze. Svou lásku k designu poznal už na střední škole. K UX a UI designu jako takovému se dostal náhodou. Tehdy začal jako samouk pomocí různých kurzů a videí.

Zeptali jsme se Michala na pár otázek, které vám pomohou zjistit, jak se k UX a UI designu dostal, jak vypadá jeho běžný pracovní den a co by zájemcům o studium Web (UX/UI) designu doporučil.

„Díky rychlému růstu online trhu a potřebě udržení konkurenceschopnosti je UX/UI designér nezbytný pro každou firmu, projekt nebo start-up. Co uživatelé v této rychlé době určitě nechtějí, je dlouhé přemýšlení nebo učení se, jak ten či onen produkt využít.“

Jak jste se k UX/UI designu dostal?

Už od střední školy mě zajímal grafický design jako takový, ale tehdy jsem se spíše řadil do role přesně toho, co si představíte, když se řekne grafický designér (loga, plakáty, reklamy…). UX/UI design jsem objevil úplnou náhodou v nějakém příspěvku na Instagramu. Už ani nevím, od kterého designéra byl. Ale hned na první pohled jsem věděl, že to je přesně to, co chci dělat. Bylo to skvělé spojení kreativity a empatického myšlení. Navíc jsem v tom viděl mnohem větší budoucnost než v obyčejném grafickém designu.

Jak vypadá váš pracovní den?

Každý můj pracovní den vypadá, upřímně řečeno, trochu jinak. To je věc, která se mi na této práci líbí. Není totiž vůbec stereotypní. Samozřejmě se stále vše točí kolem klasického designového procesu, ale právě ten lze vždy dělat jinak. Můžete použít různé metody, systémy, postupy a na každý nový problém můžete zvolit nové řešení. Je to o kreativitě.

Jakou radu byste dal zájemcům o kariéru v oblasti Web (UX/UI) designu?

Jděte do toho. Pokud jste kreativní a zároveň dostatečně empatická osoba, která má vztah k jakémukoli druhu designu, ale právě UX a UI vás zaujaly nejvíce, určitě byste se do toho měli pustit. Samozřejmě mějte na paměti, že jde o kariéru, která se neustále vyvíjí a posouvá. Člověk se tudíž musí pořád vzdělávat a sledovat nové trendy, aby zůstal v obraze. Kurzy jsou skvělým odrazovým můstkem, díky kterému do začátku získáte potřebné znalosti. Vaše vzdělávání však zde rozhodně nekončí. Právě naopak, teprve začíná.

Proč jsou v současné době UX/UI designéři pro firmy a podnikatele nezbytní?

Je to poměrně mladý a rychle rostoucí obor, který byl u nás na Slovensku i v Česku dlouho zanedbáván. Nicméně vzhledem k tomu, že doba postupuje rychleji a konkurence stále narůstá, musí i malé firmy a start-upy myslet na to, že pokud chtějí mít co nejlepší produkt, musí být co nejpřívětivější pro své uživatele. Protože právě oni jim zajistí možnost fungovat.

To je důvod, proč taky v dnešní době každá firma, projekt, start-up atd. UX/UI designéra potřebuje. Musí přilákat uživatele a vystoupit z řady konkurence. A to tak, že je nebude v této rychlé době zatěžovat dlouhým uvažováním a učením se. Navíc, když na ně každý den na každý jeden „problém“ vyskočí tři nové aplikace. 😀

Inspiroval vás Michalův příběh a chtěli byste se také stát jedním z úspěšných Web (UX/UI) designérů? Není nic jednoduššího, než se do kurzu přihlásit ještě dnes!

Registration
NECHÁM SI PORADIT