courses

Seznamte se s naším lektorem Matějem

(Datová analytika)

S potěšením vám představujeme novou posilu našeho lektorského týmu – Matěje Srnu, který v Praha CODING School vede kurzy DATOVÉ ANALYTIKY. Matěj aktuálně pracuje jako Business Intelligence Analyst a projektový manažer. V rámci své kariéry získal rozsáhlé zkušenosti z oblasti účetnictví a financí, controllingu, auditu, datové analýzy a sestavování Business Intelligence řešení.

Zeptali jsme se Matěje na několik otázek, abychom vám přiblížili, jak se k datové analytice dostal, jak vypadá jeho běžný pracovní den a co by doporučil zájemcům o datovou analýzu.

„Datoví analytici jsou klíčovými hráči při budování rozhodovacích a strategických kompetencí firem a pomáhají jim udržet krok s konkurencí.“

 

Jak jste se dostal k datové analytice?

Moje cesta k datové analytice začala potřebou lépe analyzovat podniková data k dosažení lepšího rozhodování. V rámci kurzu datové vědy jsem se naučil používat programovací jazyky SQL, Python a zpracovávat větší množství dat efektivním způsobem. Následně jsem zkombinoval zkušenosti z financí a IT vědomosti k dosažení těchto cílů.

Jak vypadá váš pracovní den?

Můj běžný den se skládá z komunikace s klienty ohledně jejich potřeb, které zrovna v daný moment řeší. Komunikuji se svým týmem a rozděluji úkoly podle fází jednotlivých projektů. Velkou část dne se také věnuji analýze dat, sestavování řešení a doporučení. Podílím se také na případném dodání Business Intelligence řešení.

Jakou radu byste dal zájemcům o kariéru v oblasti datové analytiky?

Určitě bych jim doporučil vytrvat při studiu a získávání zkušeností. Ve většině případů narazíte na nefungující kód, errory a další problémy. Důležité je zachovat klidnou hlavu a snažit se tyto problémy překonat. Přijměte tyto nepříjemnosti jako nutnou podmínku pro růst.

Proč jsou datoví analytici na trhu práce stále velmi žádaní?

Především díky tomu, že napomáhají ke zlepšení rozhodovacích procesů. Firmy se v dnešním digitálním světě setkávají s obrovským množstvím dat, která je třeba analyzovat a interpretovat. Datoví analytici jsou schopni efektivně zpracovat tato data a odhalit v nich klíčové informace, což pomáhá firmám při rozhodování a strategickém plánování. Datoví analytici také nabízí získání konkurenční výhody – firma, která umí efektivně pracovat s daty a využívat je k lepším rozhodnutím, má velkou konkurenční výhodu na trhu. Datoví analytici jsou klíčovými hráči při budování takových schopností a pomáhají firmě udržet si krok s konkurencí.

Inspiroval vás příběh Matěje a chtěli by se také stát jedním z úspěšných datových analytiků? Není nic jednoduššího, přihlaste se ještě dnes ke kurzu Datové analytiky na tomto odkazu!

Registration
NECHÁM SI PORADIT