courses

Seznamte se s naším lektorem Františkem

(Web Development)

S potěšením vám představujeme našeho lektora Františka Ivana, který v Praha Coding School vede kurzy WEB DEVELOPMENTU. František má bohaté zkušenosti s programováním, aktuálně je student a ve svém volném čase se věnuje zakázkám od klientů a lektorování.

 

Zeptali jsme se Františka na několik otázek, abychom vám přiblížili, jak se k programování dostal, jak vypadá jeho běžný den programátora a co by doporučil zájemcům o webový vývoj.

1) Jak jste se dostal k vývoji webových stránek? 

Mým prvním setkáním s vývojem webových stránek bylo již na základní škole, kdy jsem hrál hru Minecraft. Během hraní jsem se rychle dostal k bodu, kdy mě samotné hraní přestalo bavit a začal jsem se zajímat o pozadí této hry, včetně vytváření serverů a souvisejících prvků. Jednoho dne jsem se rozhodl naprogramovat vlastní webovou stránku pro můj Minecraft server a tato zkušenost mě zcela pohltila (bylo to v době, kdy jsem chodil do 5. třídy na základní škole). 

S postupem času jsem se v této oblasti stále více zdokonaloval a ve svých patnácti letech jsem již pracoval pro firmu Etyka, kde jsem nabyl mnoha užitečných zkušeností. Nyní se věnuji vývoji webových stránek pro společnost WaveDigital a podnikám v této oblasti na živnost.

Mimo komerční sféru se věnuji také neziskovému sektoru, kde aktivně působím jako instruktor informačních technologií pro seniory, poskytující kurzy a hodinové konzultace. Tato činnost mi umožňuje využít své odborné znalosti a dovednosti ke prospěchu společnosti. 

Významným úspěchem v rámci podnikatelského prostředí bylo získání prvního místa v prestižní soutěži Soutěž & Podnikej, kterého jsem dosáhl společně s kolegou Petrem v republikovém finále. Tento úspěch mě motivoval k dalšímu rozvoji v oblasti podnikání a poskytl mi důležité zkušenosti pro další kariérní růst.

2) Jak vypadá Váš  den?

Můj pracovní den začíná studiem na soukromé střední škole výpočetní techniky, kde aktuálně v školním roce 2022/23 absolvuji 3. ročník. 

Po ukončení výuky na škole se věnuji kurzům informatiky pro seniory a volné dny využívám k programování a poskytování konzultačních služeb svým klientům. 

Ve večerních hodinách působím jako lektor kurzů programování webových stránek pro Praha Coding School. 

Tento harmonogram mi umožňuje efektivně využívat svůj čas a současně rozvíjet své profesní dovednosti. Díky této rozmanitosti pracovních aktivit se pravidelně setkávám s novými výzvami a učím se řešit různorodé problémy v oblasti informačních technologií.

3) Jakou radu byste dal zájemcům o kariéru v oblasti web developmentu? 

Pokud zvažujete kariéru v oblasti web developmentu, je to skvělá volba. Web development je oblast, která se neustále vyvíjí a je velmi žádaná. V současné době jsou téměř všechny společnosti a organizace závislé na internetu a potřebují kvalitní webové stránky a aplikace, což znamená, že poptávka po kvalifikovaných web developerů je stále vysoká. 

Pokud se rozhodnete pro tuto kariéru, je důležité být připraven na stálé vzdělávání se. Svět web developmentu se neustále mění a vyvíjí, takže byste měli být ochotni se učit nové technologie a postupy. 

Další klíčovou vlastností pro úspěch v oblasti web developmentu je kreativita a schopnost přemýšlet mimo zaběhlé postupy. Vytváření webových stránek a aplikací vyžaduje nejen technické znalosti, ale také umění navrhovat uživatelsky přívětivá a efektivní řešení. Pokud jste ochotni se učit, tvořit a máte zájem o technologie, kariéra v oblasti web developmentu může být pro vás skvělou volbou. Aby byla vaše cesta úspěšná, doporučuji Vám zúčastnit se kvalitního kurzu, který vám poskytne potřebné znalosti a dovednosti pro tuto oblast, abyste se v ní mohli začít pohybovat sami.

4) Proč jsou podle Vás vývojáři na trhu práce stále velmi žádaní?

Weboví vývojáři jsou v dnešní době pro firmy a podnikatele nezbytní, protože většina podniků využívá internet a digitální technologie k propagaci svých produktů a služeb. Webové stránky a aplikace jsou pro mnoho podniků klíčovým zdrojem zákazníků a zdrojem příjmů. Tyto webové stránky a aplikace musí být kvalitní, funkční, efektivní a bezpečné pro uživatele.

 

Chcete také začít s programováním? Není nic jednoduššího, přihlaste se ještě dnes na tomto odkazu!

Registration
NECHÁM SI PORADIT