courses

Seznamte se s naší lektorkou Barčou

(Web design)

Seznamte se s Bárou. Naší lektorkou Web (UX/UI) designu, která svůj zájem o design navíc pojí také s hlubším poznáním chování člověka při studiu psychologie na UPOL. V současnosti mimo jiné pracuje jako UX/UI designerka na volné noze. Zkušenosti sbírala v design agentuře QUB.digital a dále ve start-upu BYBORRE, holandském textilním inovátorovi. Nyní své know-how předává v kurzech Web (UX/UI) designu v Praha Coding School.

Bára nás zasvětila do toho, jak vypadaly její začátky. Zjistíš, kde se začala učit a jak. Jak vypadá její běžný pracovní den nebo proč má smysl pracovat v oboru UX a UI designu.

„UX/UI designeři firmám pomáhají se zvýšením konverzního poměru, navázáním dlouhodobých vztahů se zákazníky i jejich udržením.“ Kdo by pak o jejich práci nestál? Barča navíc říká: „Dnes už většina firem a podnikatelů své produkty a služby digitalizuje nebo je chce prezentovat na webu.“

Jak vypadaly moje designové začátky?

K designu jsem se dostala už na střední, k samotnému UX a UI trochu později

Naplno jsem se ale UX/UI designu začala věnovat ke konci vysoké školy. Design mě bavil čím dál více, a tak jsem hledala možnosti, jak se jím živit. Učila jsem se ve volném čase a občas mi pod ruce přišel i placený projekt. Po roce jsem dostala příležitost začít pracovat pro design agenturu.

Má UX designer nějaký specifický rozpis pracovního dne?

Můj běžný pracovní den je pokaždé jiný v závislosti na projektu. Záchytným bodem je podobná struktura

Každý den je trochu jiný. Na druhou stranu ale mívá podobnou strukturu. Ráno si nejprve projdu úkoly, které v daný den potřebuji stihnout. Začínám vždy těmi s největší prioritou. Zároveň se snažím věnovat kreativnější práci v první polovině dne, kdy jsem čilejší. Během odpoledne mívám pravidelný meeting s klienty, abychom se společně synchronizovali. 

Pro koho je studium a následná kariéra v UX a UI designu vhodná?

Kariéru webdesignu mohu doporučit jednoduše lidem, kteří mají rádi design

Každý designer je trochu jiný. Proto věřím tomu, že kdokoli, kdo má rád design a komunikaci s lidmi, si své místo v tomto oboru najde.

Jakou poptávku má UX designer na trhu práce? Má cenu se tomu věnovat?

Se vzrůstající digitalizací roste i poptávka po UX designerech. O práci by neměla být dlouhodobě nouze

Dnes už většina firem a podnikatelů své produkty a služby digitalizuje nebo je chce prezentovat na webu. Poptávka po UX/UI designerech pak přirozeně stoupá. A to zejména proto, že jsou schopni propojit cíle businessu s přáními zákazníka, a na základě toho vytvořit příjemný uživatelský zážitek. UX/UI designeři pak firmám pomáhají se zvýšením konverzního poměru, navázáním dlouhodobých vztahů se zákazníky i jejich udržením. 

Byl pro tebe příběh Báry inspirací? K úspěšným a ceněným odborníkům v oboru můžeš patřit i ty. S intenzivními večerními online kurzy nemůže být cesta jednodušší. Celé kurzy probíhají v interakci s lektorem – Bárou nebo Michalem. Kdykoliv nerozumíš, ptáš se. Opakuješ zdarma. Zapiš se do kurzu a splň si sen o své vysněné profesi. 

Registration
NECHÁM SI PORADIT