(Web design)
Seznamte se s Bárou. Naší lektorkou Web (UX/UI) designu, která svůj zájem o design navíc pojí také s hlubším poznáním chování člověka při studiu psychologie na UPOL. V současnosti mimo jiné pracuje jako UX/UI designerka na volné noze. Zkušenosti sbírala v design agentuře QUB.digital a dále ve start-upu BYBORRE, holandském textilním inovátorovi. Nyní své know-how předává v kurzech Web (UX/UI) designu v Praha Coding School.
Bára nás zasvětila do toho, jak vypadaly její začátky. Zjistíš, kde se začala učit a jak. Jak vypadá její běžný pracovní den nebo proč má smysl pracovat v oboru UX a UI designu.
Naplno jsem se ale UX/UI designu začala věnovat ke konci vysoké školy. Design mě bavil čím dál více, a tak jsem hledala možnosti, jak se jím živit. Učila jsem se ve volném čase a občas mi pod ruce přišel i placený projekt. Po roce jsem dostala příležitost začít pracovat pro design agenturu.
Každý den je trochu jiný. Na druhou stranu ale mívá podobnou strukturu. Ráno si nejprve projdu úkoly, které v daný den potřebuji stihnout. Začínám vždy těmi s největší prioritou. Zároveň se snažím věnovat kreativnější práci v první polovině dne, kdy jsem čilejší. Během odpoledne mívám pravidelný meeting s klienty, abychom se společně synchronizovali.
Každý designer je trochu jiný. Proto věřím tomu, že kdokoli, kdo má rád design a komunikaci s lidmi, si své místo v tomto oboru najde.
Dnes už většina firem a podnikatelů své produkty a služby digitalizuje nebo je chce prezentovat na webu. Poptávka po UX/UI designerech pak přirozeně stoupá. A to zejména proto, že jsou schopni propojit cíle businessu s přáními zákazníka, a na základě toho vytvořit příjemný uživatelský zážitek. UX/UI designeři pak firmám pomáhají se zvýšením konverzního poměru, navázáním dlouhodobých vztahů se zákazníky i jejich udržením.