Díky sociálním sítím, jako je například LinkedIn, můžeme v dnešní době hledat nejen zajímavé nabídky práce, která nás bude opravdu bavit, ale zároveň i přívětivou firemní kulturu, ve které se budeme cítit dobře. A co pro to udělat? Stačí si správně vyplnit profil. V současné době totiž existuje přibližně 800 milionů účtů LinkedIn ve více než 200 zemích. A právě proto nebylo nikdy jednodušší kontaktovat a případně zaujmout ty správné lidi, kteří vám mohou nabídnout vaši vysněnou pozici.
LinkedIn je sociální platforma, která dává možnost firmám, podnikatelům i zaměstnancům prezentovat své pracovní úspěchy i neúspěchy. V tom spočívají její výhody. Každý se tu snaží zviditelnit pomocí svých rad i příběhů z firemního života, podnikatelé mohou nabízet rady, jak na daňové přiznání, firmy naopak ukazují svou uvolněnou firemní kulturu. Každý se tu snaží prezentovat, co umí a v čem vyniká. Díky tomu můžete na LinkedInu najít dobré rady, jak se poprat s konkrétním problémem, který v práci řešíte. Nebo si můžete proklepnout firmu, do které se právě hlásíte a nejste si jistí, jestli by se vám tam líbilo.
Každá firma o sobě na webových stránkách tvrdí, že nabízí nejlepší produkt za nejnižší cenu a nejrychleji vám ho doručí. Ve chvíli, kdy si vybíráme práci, chceme vědět spíše to, jaká panuje ve firmě nálada, jestli jsou tam sympatičtí lidé, jestli má firma tematické pátky, nebo jestli si do kanceláře můžeme přivést domácího mazlíčka. A právě tohle všechno se na LinkedInu můžete dozvědět. Pokud to neprezentuje na svém profilu rovnou konkrétní společnost, určitě najdete zmínky o spokojenosti s firemní kulturou na profilech zaměstnanců. A navíc podle jejich příspěvků získáte i představu o tom, jaký typ lidí v dané společnosti pracuje a jestli byste se s nimi cítili komfortně. Firmu jako takovou tedy nereprezentují na LinkedInu její příspěvky, které mohou být velmi často formální, ale právě zaměstnanci, kteří napoví o postavení firmy mnohem více.
LinkedIn můžete při hledání práce využít nejen jako platformu pro vyhledávání nabídek, ale také jako svůj online dostupný životopis, který rozšiřujete navazováním kontaktů se správnými lidmi. Pokud jste zatím nenašli svou vysněnou pracovní pozici, je možné, že ji teprve vytváří a hledají na LinkedInu tu správnou osobu, která by ji mohla obsadit. Právě LinkedIn nabízí totiž i firmám velmi pohodlný způsob hledání potenciálních kandidátů, jelikož si mohou prohlédnout jejich zkušenosti, komentáře, aktivitu, a dokonce i doporučení například bývalých kolegů či šéfů. Pomocí svého profilu tak můžete dát vědět firmám, že jste otevření nabídkám, v jakém odvětví se realizujete a co konkrétně jim nabízíte.
Nejdůležitější je první dojem. Strukturu za vás vytvoří LinkedIn, takže tím se nemusíte stresovat, ale co a kam vyplnit? Na svém profilu si postupně podle návodných doporučení platformy můžete vytvořit vlastní CV, které si potom kdykoliv stáhnete a rozešlete, kam bude třeba.
Mít dobře vyplněný profil se opravdu vyplatí. A pokud si sednete například s odborníkem na hodinku až dvě k vašemu profilu a důkladně ho vyplníte, rázem se posunete před většinu uživatelů LinkedInu. Proto nabízíme našim absolventům v rámci bezplatného kariérního poradenství mj. právě pomoc s nastavením profilu na LinkedInu. Vyzkoušejte ho také a vydejte se za svou kariérou v IT správným směrem.