courses

10 kroků k nejlepšímu
LinkedIn profilu

Procházíš na Linkedin dlouhé seznamy pracovních nabídek? Možná přemýšlíš, jak se odlišit od tisíců dalších kvalifikovaných kandidátů a zaujmout špičkové náboráře v technologickém odvětví. Tvůj Linkedin profil dokáže divy. Pro úspěšné hledání zaměstnání v technologiích je více než důležitý.
Nezáleží přitom, jestli jsi na kariérní stezce už 10 let, nebo sotva začínáš. Jako junior se dokážeš odlišit od další stovky juniorů. Podívej se na následující tipy a optimalizuj svůj profil tak, aby tě vedl k úspěchu.

Co je LinkedIn profil?

LinkedIn profil není jen digitální životopis – je to personalizovaná stránka, kde si potenciální zaměstnavatelé mohou prohlédnout tvé profesní a vzdělávací zázemí, úspěchy, dovednosti a kompetence. Jde o profesionální vstupní stránku, kde spravuješ svou osobní značku, máš prostor ukázat svou unikátnost a vystoupit z davu. 

1. Profesionální profilová fotografie

Mnoho profilů na LinkedIn má zastaralé nebo neprofesionální fotografie. Náboráři si přitom prohlížejí stovky profilů denně. Nezapomeň proto udělat dobrý první dojem. Zvol profesionální fotografii, na které ti jde vidět do obličeje zepředu, dobře osvětlenou a ostrou. Vyfocenou postavu s dětmi si nech na jiné sociální sítě. Lidi z Linkedin zajímá tvůj obličej – záběr hlavy po ramena. Ten by měl na profilové fotografii vykreslit zhruba 60 % prostoru. Dej si klidně práci s odstraněním pozadí. Nejlépe na něm fungují bílé nebo jiné světlé odstíny barev.

2. Přizpůsobená fotografie na pozadí

Fotografie na pozadí, také cover photo, představuje další vizuální prvek. Tento prostor nabízí prezentaci tvých zájmů, úspěchů nebo přímo tvých služeb. Využij jeho potenciál naplno. Udělej si z něj virtuální vizitku nebo propaguj to nejdůležitější sdělení tvé cílové skupině. O vizuál banneru se postará grafik nebo se do něj můžeš pustit v nástroji Canva, který je intuitivní a zvládne v něm pracovat i negrafik. Doporučené rozměry banneru jsou 1584 × 396 pixelů.

Jak na profil na Linkedin?

3. Vytvoř úderný nadpis

Nadpis na LinkedIn slouží jako titulek novinového článku – musí být krátký, výstižný a přitažlivý. Zahrň klíčová slova z oboru a přizpůsob nadpis tak, aby oslovil tvé cílové publikum. Tvůj profil se díky tomu zobrazí ve výsledcích vyhledávání s větší pravděpodobností. Na prostoru 220 znaků máš příležitost vyjádřit, KDO jsi, CO děláš a PRO KOHO můžeš být nápomocný/á.
Nejspíš sis všiml/a, že na Linkedin profilech některých lidí vládnou motta. Ty ale využívej s rozumem. Protože motto tvé oblíbené osobnosti nepomůže zjistit, kdo jsi, co děláš a pro koho.

4. Nepodceňuj sekci O mně

Sekce O mně by měla být stručným, ale osobním představením tvého profesního příběhu. Ideální délku této prezentace udržuj do 2 000 znaků a zahrň klíčová slova, která ti pomohou vyniknout ve vyhledávání. Uveď, proč jsi jedinečný/á a co můžeš nabídnout.

5. Relevantní zkušenosti

Tvá profesní historie by měla být relevantní pro technickou roli, o kterou se ucházíš. Neboj se ale zmínit i předchozí role z jiných oborů, které zdůrazňují nejen tvé hard skills, ale i soft skills. Zahrň stáže, práci na volné noze, vlastní projekty a předchozí zaměstnání, která souvisejí s tvou vysněnou pozicí. Používej akční slova a přizpůsob popisy tak, aby zdůraznily tvé úspěchy.

6. Optimalizace sekce Dovednosti

V seznamu dovedností na LinkedIn máš prostor zdůraznit mix technických a měkkých dovedností. Tyto soft skills jsou u náborářů IT profesí více než důležité. Podílel/a ses na vedení projektu? Vedl/a jsi vzdělávání ve firmě? Podílel/a ses na meetupech? Všechno to vyzvoň.
Linkedin nabízí možnost si dovednosti ověřit. Po jejich ověření dostaneš odznak, který zvýší důvěryhodnost tvé kompetence.

7. Získej doporučení

Doporučení od kolegů nebo nadřízených pomáhá k dalšímu zvýšení tvé důvěryhodnosti. Požádej profesionální kontakty (kolegy, nadřízené, klienty) o krátké doporučení, které tyto dovednosti a kvality potvrdí.

8. Rozšiř svou síť

Rozšiřování sítě kontaktů k tvému úspěchu na Linkedin pomůže ještě více. Můžeš se spojit s odborníky ve svém oboru. Už tohle ti otevře dveře k novým a dosud netušeným příležitostem. Neboj se zapojit do skupin, které odpovídají tvým zájmům a aktivně diskutovat s ostatními členy.

9. Mezinárodní profil

S rostoucí dostupností práce na dálku máš příležitost svůj profil otevřít mezinárodním náborářům. Uveď své jazykové dovednosti a přizpůsob profil tak, aby byl atraktivní i pro zahraniční trh.

10. Buď aktivní

Tvůj profil na LinkedIn pozvedne pravidelná aktivita. Mimo zvýšení šancí na úspěch při získání pracovní pozice přináší i mnoho dalších výhod, například posílení profesionální reputace. Sdílej relevantní obsah, komentuj příspěvky ostatních a zapoj se do diskuzí v relevantních skupinách. Tím nejen zvýšíš svou viditelnost, ale také si vybuduješ cenné vztahy a ukážeš svou odbornost.

Pravidelně se vyplatí:

  • Sdílet články a novinky – Přidávej příspěvky o aktuálních trendech a inovacích z oboru.
  • Komentovat a lajkovat – Aktivně reaguj na příspěvky tvých kontaktů. Zvýší to interakci a povědomí o tvé existenci.
  • Účastnit se diskusí – Připoj se ke skupinám, které jsou pro tvou profesi relevantní, a zapoj se do diskuzí.
  • Publikovat vlastní obsah – Napiš články nebo sdílej své myšlenky a zkušenosti.

Chceš proplout i do těch největších hlubin Linkedinu a stát se odborníkem? Nauč se, jak zkrotit jeho algoritmus, tvořit své příspěvky a cíleně se propagovat. Toto všechno a mnohem víc se naučíš v kurzu Linkedin od A do Z.

Registration
NECHÁM SI PORADIT