courses

AI trendy v roce 2024. Přinesou personalizovanější weby,
efektivnější práci i přesnější data

Umělá inteligence je slovo skloňované ve všech pádech znějící napříč obory. Nabízí pomocnou ruku při tvorbě webových stránek, jejich personalizaci, marketingu, získávání dat, generuje nápady a ovlivní i kybersvět. Které trendy v letošním roce IT ovlivní a jak? Posune se uživatelský zážitek nejen z nakupování. Díky AI penetračnímu testování budeme více v bezpečí a prediktivní analýza dat přinese firmám lepší zítřky.

AI revoluce v produktech a službách

Personalizace a adaptivní obsah má v letošním roce zelenou. Z mnohem lepšího zážitku se mohou těšit uživatelé napříč obory. Webová stránka dynamicky upraví stávající obsah do podoby, která nejvíce uživateli vyhovuje. AI vyhodnotí, jaký obsah zvolit podle uživatelova profilu, kontextu a chování.

Jako příklad si uveďme web cestovní kanceláře. Umělá inteligence se postará o doporučování destinací, nabídek i aktivit na základě uživatelovy geografie, minulých rezervací nebo preferencí.

Novou dimenzi získají i samotné vyhledávací funkce. Psaní klíčových slov skoro odzvonilo, teď přichází na řadu jazyk našeho kmene (čti přirozený jazyk). A to není vše, protože se weby nově pochlubí i vyhledáváním pomocí obrázku nebo hlasového zadávání. Proč? Protože se jako uživatelé dočkáme mnohem lepších výsledků šitých přímo na míru nám samotným. V praxi to může vypadat třeba tak, že se ti zalíbí tričko kamaráda na sociálních sítích. Stačí si udělat screenshot a hledáš podobné tričko i do svého šatníku.

Vizální a hlasové vyhledávání

AI urychlí workflow napříč odvětvími

Úkoly jako kódování web stránek, jejich testování a ladění nebo nasazování, už nemusí být časožroutem. AI poslouží i v kreativní oblasti při prototypování nebo návrhu designu webu. Webový design se bude těšit automatizovanému procesu poháněného umělou inteligencí. Algoritmy umělé inteligence jsou nyní dostatečně sofistikované na to, aby z minimálního vstupu vytvořily plně funkční webové stránky. Zadáš pouze základní předvolby a umělá inteligence vygeneruje kompletní design webových stránek, včetně rozvržení, barevných schémat a prvků uživatelského rozhraní.

Automatizované nástroje pro návrh webových stránek se také neustále učí z interakcí uživatelů, což pomáhá vytvořit intuitivnější a uživatelsky přívětivější webové návrhy. Tento trend webový design demokratizuje, činí jej dostupnějším a efektivnějším. 

Svět onlinu se bude hemžit chatboty poháněnými umělou inteligencí. Nejen, že odpoví na otázky zákazníků, ale také dokáží pomoct s rezervací, objednávkou nebo přihlášením k odběru. Na své si přijde i analýza dat. Algoritmy strojového učení pomáhají nejen obrovské množství dat analyzovat, ale také automatizovat opakující se úkoly a odhalovat skryté vzorce, které by lidé odhalili jen obtížně.

AI chatboty

Technologické vychytávky hnané umělou inteligencí umí datové procesy zefektivnit a zjednodušit složitost analýzy. Díky jejich algoritmům se data zpracovávají rychleji a přesněji. S tím se snižuje riziko lidské chyby a zkreslení. Analyzováním dat a jejich identifikací umí předpovídat budoucí trendy, což organizacím umožňuje proaktivně řešit výzvy a využívat příležitosti. Snadné odhalení skrytých vzorců a vztahů v datech vede k hlubším poznatkům a informovanějšímu rozhodování.

Umělá inteligence pomůže s detekcí kyberútoků a v penetračním testováním

Organizace zabývající se kybernetickou bezpečností se mimo tradičnější nástroje, jako je antivirová ochrana, prevence ztráty dat, detekce podvodů, správa identit a přístupu, detekce narušení, řízení rizik a další významné oblasti zabezpečení, stále více spoléhají na umělou inteligenci. Jelikož umí analyzovat obrovské soubory dat a nacházet vzorce, dokáže detekovat skutečné útoky přesněji než lidé nebo identifikovat a označit podezřelé e-maily a zprávy z phishingových kampaní. Tento nástroj je příhodný i v oblasti penetračního testování. Týmům kybernetické bezpečnosti se tak mnohem rychleji povede odhalit potenciální slabiny dříve, než k toho kyberzločinci vůbec zneužijí.

Nahradí umělá inteligence lidskou práci?

Z tak skvělých technologických pokroků samozřejmě máme každý obavy. Znamená to, že by byla práce kyberspecialistů, datových analytiků, UX designérů nebo webových vývojářů v ohrožení? Ne, jen se  mění celý koncept práce. Umělá inteligence v těchto oborech lidskou práci určitě nenahradí. Naopak ji doplní a zefektivní. Zajistí také lepší produktivitu. Nezapomeň, že lidský faktor a kreativita pro optimální výsledky zůstane důležitá i do budoucna.

Registration
NECHÁM SI PORADIT